Dziennik elektroniczny.

Od tego roku szkolnego nasza szkoła będzie korzystać z dziennika elektronicznego Librus.

Koło Przyrodnicze

Koło Przyrodnicze  prowadzi  pani Małgorzata Kania.

Zajcia przeznaczone są dla uczniów klas czwartych.

W ramach koła uczniowie wykonują dodatkowe doświadczenia, w trakcie których poznają:

- zasadę działania magnesów

- jak rozchodzą się dźwięki

- jak postrzegają przedmioty nasze oczy

- czy istnieje ciśnienie i ciężar powietrza

- co to jest napięcie powierzchniowe wody.

Podczas zajęć prowadzimy również obserwacje mikroskopowe z przygotowanych wcześniej preparatów, organizujemy zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska,  uczestniczymy w lekcji zorganizowanej przez leśników, oraz przez cały rok przygotowujemy ścienne gazetki i sprawujemy opiekę nad szkolnym akwarium.

Wiosną zaplanowany jest wyjazd do Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Prażuchach Nowych w celu zapoznania się z całym procesem utylizacji odpadów i najbardziej ekologicznym składowaniem odpadów stałych.

ZDJĘCIA z zajęć tutaj  i tutaj.

Stypendium im. Świętego Jana Pawła II

Informujemy uczniów pragnących ubiegać się o Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II, że termin składania wniosków o przyznanie stypendium na pierwszy semestr roku szkolnego 2017/18 upływa dnia 23.06.2017 r. ( § 2 ust 5 Regulaminu przyznawania Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II dla uczniów ).

Kryteria przyznania Stypendium:

1)    Średnia ocen – minimum 5,2.

2)    Dochód netto na członka rodziny – do 1000,00 zł.

3)    Zamieszkanie i zameldowanie na pobyt stały na terenie Miasta Kalisza.

Wniosek do pobrania w sekretariacie szkoły lub z załącznika

Szóstka Biega z flagą

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbył się w Kaliszu po raz siódmy bieg z flagą. Wzięło w nim udział ponad 120 osób. Zwycięzcą biegu głównego był Jurij Blahodir z Ukrainy