Dziennik elektroniczny.

Od tego roku szkolnego nasza szkoła będzie korzystać z dziennika elektronicznego Librus.

Koło Teatralne

Zabawa w teatr jest naturalną skłonnością każdego człowieka, który lubi odgrywać kogoś innego. Może to być przygoda zarówno dla ucznia jak i nauczyciela. Jest to doskonały sposób na wychowanie późniejszego widza, który będzie odczuwał potrzebę kontaktu z teatrem, kinem, będzie reagował na piękno żywego słowa, na precyzję ruchu, na gest, barwę, światło itp.

Uczestnictwo w zajęciach koła teatralnego to również okazja do wielokierunkowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Młodzież poszerza swoją wiedzę na temat literatury, rozwija wyobraźnię, staje się bardziej twórcza, bardziej wrażliwa na poprawną i wyrazistą wymowę. Uczeń biorący udział w tych dodatkowych zajęciach uczy się radzić sobie z tremą, staje się bardziej pewny siebie, ma szansę doświadczyć ogromnej satysfakcji z osiągniętego sukcesu, jest to wreszcie doskonała okazja do budowania więzi między uczniami.

Podczas zajęć koła teatralnego uczymy się:

- nauki ruchu i gestu scenicznego;

- doskonalimy umiejętności uzewnętrzniania emocji;

- rozwijamy zdolności plastyczne, muzyczne, techniczne, literackie, aktorskie;

- rozbudzamy w sobie potrzeby kontaktu ze sztuką ( teatrem, kinem);

- uczymy się zgodnej, efektywnej współpracy dzięki doskonaleniu umiejętności komunikowania się;

- kształtujemy w sobie samodyscyplinę;

- doskonalimy umiejętności głośnego czytania oraz wypowiadania się na określony temat.

Młodzi aktorzy przedstawiają swoje aktorskie osiągnięcia podczas apeli szkolnych oraz biorą udział w konkursach, przeglądach teatralnych.

Stypendium im. Świętego Jana Pawła II

Informujemy uczniów pragnących ubiegać się o Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II, że termin składania wniosków o przyznanie stypendium na pierwszy semestr roku szkolnego 2017/18 upływa dnia 23.06.2017 r. ( § 2 ust 5 Regulaminu przyznawania Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II dla uczniów ).

Kryteria przyznania Stypendium:

1)    Średnia ocen – minimum 5,2.

2)    Dochód netto na członka rodziny – do 1000,00 zł.

3)    Zamieszkanie i zameldowanie na pobyt stały na terenie Miasta Kalisza.

Wniosek do pobrania w sekretariacie szkoły lub z załącznika

Szóstka Biega z flagą

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbył się w Kaliszu po raz siódmy bieg z flagą. Wzięło w nim udział ponad 120 osób. Zwycięzcą biegu głównego był Jurij Blahodir z Ukrainy